Testimonial - Voortman Steel Machinery - Eco-Point

Safeco Fresh en Ecoatex: perfecte thinner vervangers

Voortman Steel Machinery ontwerpt, produceert en levert kwalitatief hoogwaardige CNC machines voor de staalverwerkende industrie. Om de veiligheid op hun werkvloer te bewerkstelligen, zijn ze de samenwerking met Eco-Point aangegaan. Inkoper Peter Ros deelt hun ervaringen met onze ecologische thinner vervanger.

Staal ontvetten zonder thinner

“Voor het ontvetten van staal gebruikten wij voorheen thinner. Een vluchtig en brandbaar product. In onze zoektocht naar een veilige vervanger kwamen we bij Eco-Point terecht.

We hebben een testflacon Safeco Fresh aangevraagd. Safeco Fresh is een gevaarsymboolvrij product.

Via testen op ons lab en in de productie bleek Safeco Fresh succesvol en een perfect alternatief voor thinner. Het product laat geen residu achter en de hechting na ontvetting is prima. Het heeft veel voordelen t.o.v. thinner. Het is economisch in gebruik, niet vluchtig en het product heeft een hoog vlampunt. En het heeft een frisse, aangename geur.”

Verfspuitpistolen en verfpompen reinigen zonder thinner

“Naast het ontvetten gebruikten wij ook veel thinner voor het reinigen van onze verfspuitpistolen en verfpompen. Sinds vorig jaar gebruiken wij hier de Ecoatex van Eco-Point voor.

Ecoatex is een gevaarsymboolvrije verf verwijderaar dat tot 8 maal langer mee gaat dan thinner en daarom ook niet duurder is dan conventionele, schadelijke thinners. Met deze 2 producten hebben wij onze VOS boekhouding dik in orde en werken onze mensen veilig.

We zijn zeer tevreden met Safeco Fresh  en Ecoatex én met de service van Eco-Point.”