
Ecoolant Clear BFF: verbetert metaalbewerkingsprocessen
Machinefabriek Van Workum Metaalbewerking is gespecialiseerd in machineservices, machinebouw en draaien en frezen. Onmisbaar in deze branche is natuurlijk het gebruik van koelsmeermiddelen. Als al ruim 10-jarige klant van Eco-Point, deelt oprichter en voormalig eigenaar Henk van Workum zijn ervaringen met ons ecologische koelsmeermiddel.
Onze metaalbewerkingsprocessen zijn verbeterd
“Als voormalig eigenaar van Van Workum Metaalbewerking wil ik graag mijn ervaring delen met het gebruik van Ecoolant Clear BFF in onze CNC-gestuurde draai- en freesmachines. Ecoolant Clear BFF heeft onze metaalbewerkingsprocessen verbeterd en heeft ons geholpen bij het overwinnen van enkele uitdagingen op de werkvloer.”
Een negatieve invloed op de kwaliteit
“We gebruiken Ecoolant Clear BFF in vijf van onze belangrijkste machines: Doosan, Victor, Maple, Microcut en Colchester. Met de koelsmeermiddelen die we in het verleden gebruikten, hadden we te maken met stank en bacteriegroei. Dit vormde niet alleen een belemmering voor onze werknemers, maar het had ook een negatieve invloed op de kwaliteit van ons werk.”
De verwachtingen zijn overtroffen
“Het gebruik van Ecoolant Clear BFF heeft ons echter een veiligere en geoptimaliseerde oplossing geboden. Het product is gemaakt van plantaardige veilige bestanddelen. Een groot voordeel in vergelijking met de ‘schadelijke’ koelsmeermiddelen die we eerder gebruikten. In de praktijk zijn onze verwachtingen overtroffen.”
Uitstekende ondersteuning en begeleiding
“Een ander aspect dat ik graag wil benoemen is de uitstekende ondersteuning en begeleiding die we vanuit Eco-Point hebben gekregen. Met name bij het meten van de koelsmeeremulsie waarden zoals pH en concentratie, en het begeleiden van het meetproces met behulp van de juiste instrumenten. Onlangs hebben we dit meetproces opnieuw doorgenomen met Eco-Point, en we waren zeer tevreden met de resultaten. Het bleek namelijk dat we het systeem ‘overdoseerden’ vanwege een foutieve interpretatie van de metingen.
We zijn erg tevreden over de resultaten van Ecoolant Clear BFF en we zijn blij dat we voor dit koelsmeermiddel hebben gekozen . Met Eco-Point hebben we een betrouwbare partner gevonden die ons helpt om veiliger en duurzamer te werken.”